Laser LenSx provedl už přes 14 000 operací

Oční klinika NeoVize Praha (tehdy pod názvem DuoVize) začala femtosekundový laser LenSx využívat k operacím jako vůbec první klinika v České republice v roce 2012. A sesterská klinika NeoVízia jej zavedla v roce 2015 jako první klinika na Slovensku. Doteď laser na našich klinikách – v NeoVizi v Praze a v Brně a v NeoVízii na Slovensku – provedl už přes 14 000 operací.

K čemu se femtosekundový laser LenSx využívá?

Jednak při operaci šedého zákalu a pak při odstranění dioptrií metodou PRELEX. Operace je díky LenSxu bezpečnější, šetrnější a přesnější.

Jak probíhá operace laserem LenSx?

První část operace je „v rukou" laseru: svým paprskem rozmělní zkalenou nitrooční čočku, vytvoří operační otvor v pouzdře čočky, řezy v rohovce a zkoriguje astigmatismus pomocí nářezů v rohovce. Vše bezpečně a šetrně. Celá operace je zcela individuálně plánována a vykonávána podle parametrů pořízených OCT (optický koherenční tomograf) zobrazující podrobné uspořádání vnitřních struktur oka. Hned na to si přebírá pacienta oční mikrochirurg a dokončí operaci pod mikroskopem. „Podle výzkumů je laser LenSx až desetkrát přesnější než člověk, operace tak probíhá s naprostou přesností, bez použití skalpelu a ostrých nástrojů," vysvětluje MUDr. Lucie Valešová, primářka Oční kliniky NeoVize Praha.

Oční klinika NeoVize Praha dokonce patří celosvětově mezi prvních 50 center, které začaly používat femtosekundový laser LenSx k operacím šedého zákalu.

V NeoVizi Praha provádí operaci šedého zákalu a odstranění dioptrií metodou PRELEX MUDr. Lubomír Továrek. Ten se také stal prvním českým certifikovaným očním chirurgem pro operace šedého zákalu pomocí laseru LenSx.

 

Zpět na úvodní stránku